REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG DROGĄ ELEKTRONICZNĄ
Na podstawie art. 8 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku – o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz.U. z 2017, poz. 1219 z późn. zm.)(dalej „Ustawa”) Adam Gebauer, prowadzący działalność gospodarczą pod firmą: „Kancelaria Prawno-Podatkowa Adam Gebauer” ustala regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną (dalej „Regulamin”).
§ 1
Definicje
Na potrzeby niniejszego Regulaminu zawarte poniżej terminy oznaczają:
- Konsument – oznacza osobę fizyczną dokonującą z przedsiębiorcą czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową;
- Konto – oznacza prowadzony w Platformie dla Usługobiorcy pod unikalną nazwą użytkownika zbiór danych, obejmujący dane o Usługobiorcy, dane wprowadzone do Platformy przez Usługobiorcę oraz historię jego działań w Platformie;
- Platforma – oznacza stronę internetową, prowadzoną pod adresem www.gebauergroup.pl (wraz ze wszystkimi podstronami, stanowiącymi jej integralną część) przez Usługodawcę, umożliwiająca Usługobiorcom korzystanie z jej zasobów, w szczególności ich przeglądanie, zakup i dostęp do zakupionych Szkoleń online, pobieranie dokumentów, grafik i innych materiałów;
- Pośrednik płatności – oznacza serwis, za pośrednictwem którego Usługobiorcy dokonują płatności za Usługi płatne, tj. serwis www.przelewy24.pl którego operatorem jest spółka PayPro S.A.. z siedziba w Poznaniu, ul. Pastelowa 8, 60-198 Poznań.
- Umowa – umowa o świadczenie usług drogą elektroniczną, zawarta pomiędzy Usługobiorcą a Usługodawcą, na warunkach określonych w Regulaminie; przedmiot Umowy stanowi nabycie praw do korzystania z Usług na warunkach określonych w niniejszym Regulaminie;
- Usługobiorca – oznacza każdego, kto w zgodny z prawem sposób korzysta z Usług i zasobów Platformy
- Usługodawca – oznacza operatora Platformy – Adama Gebauera, prowadzącego działalność gospodarczą pod firmą: Kancelaria prawno-podatkowa Adam Gebauer, ul. 3 Maja 19/4, 43-300 Bielsko-Biała, NIP: 6521747756
§ 2
Rodzaj świadczonych usług elektronicznych.
- Usługodawca świadczy za pośrednictwem Platformy następujące usługi: wysyłka newslettera, udostępnianie szkoleń, webinarów, wzorów dokumentów, e-booków oraz narzędzi cyfrowych o charakterze edukacyjnym.
- Usługobiorca korzystający z Platformy musi zaakceptować Regulamin i zobowiązać się do przestrzegania zasad w nim zawartych.
- Regulamin jest w sposób nieprzerwany i ciągły udostępniany Usługobiorcom nieodpłatnie pod adresem www.gebauergroup.pl w formie, która umożliwia jego pobranie, utrwalenie i wydrukowanie. Regulamin jest udostępniany przed zawarciem Umowy pomiędzy Usługodawcą a Usługobiorcą.
§ 3
Zasady korzystania z Platformy
- Z Usług oferowanych w ramach Platformy może korzystać każda osoba prawna i pełnoletnia osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych lub osoba małoletnia lub nieposiadająca pełnej zdolności do czynności prawnych, która uzyskała zgodę przedstawiciela ustawowego na korzystanie z Usług oferowanych w ramach funkcjonowania Platformy.
- Korzystanie z platformy, co do zasady, nie wymaga Rejestracji w Platformie i zakładania Konta, z zastrzeżeniem korzystania z Usług wymagających dokonania płatności lub z Usług zastrzeżonych wyłącznie dla zarejestrowanych Usługobiorców. Korzystanie z Usług, w tym utworzenie i korzystanie z Konta w Platformie, jest dobrowolne i nieodpłatne.
- Zarejestrowanie w Platformie następuje po wypełnieniu formularza rejestracji i podaniu wymaganych danych osobowych.
- Rejestracja w Platformie wymaga podania: nazwy użytkownika i hasła, podaniu imienia i nazwiska, kontaktowego adresu e-mail oraz danych niezbędnych do ewentualnego wystawienia faktury po zakupie szkolenia. Rejestracja w Platformie nie jest możliwa z wykorzystaniem nazwy użytkownika, zajętej uprzednio przez innego użytkownika.
- Usługobiorca uzyskuje dostęp do konta za pomocą podanego przy rejestracji adresu poczty elektronicznej oraz hasła.
- Usługobiorca ma prawo do usunięcia konta w każdym czasie bez prawa do otrzymania zwrotu płatności.
- Usługobiorca uzyskuje dostęp do Platformy po dokonaniu prawidłowej rejestracji i zalogowaniu się do Platformy. Dostęp do płatnych zasobów dostępnych na Platformie, Usługobiorca uzyskuje po dokonaniu płatności, zgodnie z informacjami o płatnościach, dostępnymi na Platformie.
- Zarejestrowany Usługobiorca, może w dowolnej chwili modyfikować swoje dane zawarte w koncie Usługobiorcy.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do wykorzystywania Platformy do prowadzenia działalności komercyjnej, reklamowej, ogłoszeniowej wśród Usługobiorców, a także wobec osób trzecich w szczególności do zamieszczania w Platformie reklam oraz innych elementów promocji towarów i usług własnych oraz osób trzecich.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do stosowania technologii cookies i innych podobnych technologii w celu udostępniania Platformy i jego funkcjonalności zgodnie z Regulaminem.
§ 4
Warunki techniczne korzystania z Platformy
- Do korzystania z Platformy, w tym uczestnictwa w organizowanych za pośrednictwem Platformy szkoleniach, niezbędne jest:
- posiadanie dostępu do Internetu (połączenie z siecią Internet);\
- posiadanie jednej z następujących przeglądarek internetowych: Internet Explorer 10 lub 11, Firefox, Safari, Opera, Chrome lub Edge,
- posiadanie programu służącego do przeglądania zasobów Platformy, akceptującym pliki typu cookies oraz konta poczty e-mail.
- posiadanie przez Usługobiorcę właściwego urządzenia mobilnego oraz poprawne zainstalowanie w pamięci tego urządzenia aplikacji mobilnej (o ile Usługobiorca wyraża chęć korzystania z Platformy przy użyciu sprzętu mobilnego).
- Usługodawca dopełni należytej staranności, aby korzystanie z Platformy przebiegało bez zakłóceń, a Platforma działała bez usterek i niedogodności dla Usługobiorców. Usługodawca zastrzega sobie możliwość wystąpienia krótkotrwałych przerw w funkcjonowaniu Platformy, wynikających z niezbędnych napraw, konserwacji, tworzenia kopii zapasowych. W miarę możliwości, jeśli wymienione powyżej czynności nie wynikają z usterek, a z planowanych działań, Usługodawca zobowiązuje się informować Usługobiorców o tym fakcie z podaniem przewidywanego czasu trwania braku możliwości korzystania z Platformy.
- W razie korzystania przez Usługobiorcę ze sprzętu lub oprogramowania, które nie spełnia wymogów technicznych określonych w ust. 1, Usługodawca nie gwarantuje prawidłowego funkcjonowania Platformy. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości korzystania z części lub całości zasobów Platformy, jeśli niemożność ta spowodowana jest brakami technicznymi po stronie Usługobiorcy, w szczególności z powodu niewłaściwej konfiguracji przeglądarki internetowej czy niedostatecznej wydajności sprzętu, jak również jeżeli niemożność ta jest spowodowana innymi przyczynami nieleżącymi bezpośrednio po stronie Usługodawcy.
§ 5
Warunki zawarcia, rozwiązania i odstąpienia od Umowy
- Do zawarcia Umowy dochodzi poprzez rozpoczęcie przez Usługobiorcę korzystania z danej Usługi oferowanej w ramach funkcjonalności Platformy. Korzystanie przez Usługobiorcę z danej Usługi odbywa się na zasadach wskazanych w niniejszym Regulaminie.
- Usługobiorca może w każdej chwili zakończyć korzystanie z danej usługi. W przypadku opuszczenia przez Usługobiorcę Platformy, lub usunięcia konta przez Usługobiorcę, Umowa rozwiązuje się automatycznie bez konieczności składania dodatkowych oświadczeń. W przypadku zakończenia korzystania usług Platformy, Usługobiorcy nie przysługuje zwrot jakichkolwiek opłat poniesionych przez niego na rzecz Usługodawcy.
- Usługobiorca, będący Konsumentem, ma prawo odstąpienia od Umowy bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, w terminie 14 dni od daty jej zawarcia. Do zachowania tego terminu wystarczające jest wysłanie Usługodawcy oświadczenia o odstąpieniu od Umowy.
- Odstąpienie od Umowy przez Konsumenta wiąże się z prawem do otrzymanie zwrotu uiszczonej opłaty w ciągu 14 dni od dnia złożenia oświadczenia o odstąpieniu od Umowy. Prawo to nie przysługuje w przypadku, gdy Usługa zostanie wykonana przed upływem 14 dni od daty jej opłacenia za zgodą Usługobiorcy. Przez wykonanie usługi rozumie się udostępnienie zasobów Platformy.
- Oświadczenie Konsumenta może być złożone w dowolny sposób. W szczególności oświadczenie może być złożone na piśmie na adres Usługodawcy lub za pośrednictwem poczty elektronicznej Usługodawcy.
§ 6
Uczestnictwo w Szkoleniu
- Uczestniczenie w szkoleniach oferowanych w ramach zasobów Platformy wymaga założenia konta w Platformie. Szkolenia oraz niektóre zasoby Platformy, co do zasady, są odpłatne i wymagają dokonania płatności za pośrednictwem Pośrednika płatności.
- Po dokonaniu wyboru Szkolenia / Szkoleń lub innego zasobu Platformy, Usługobiorca uiszcza płatność za Szkolenie / Szkolenia, w których chciałby wziąć udział lub za innych zasób do którego chciałby uzyskać dostęp. Po zaksięgowaniu płatności na koncie bankowym Usługodawcy, dany zasób platformy jest dostępny dla Usługobiorcy.
- Dokonanie opłaty za Szkolenie jest jednoznaczne z zawarciem umowy o świadczenie usługi szkoleniowej.
- Uczestnik otrzymuje dostęp do zakupionego przez siebie Szkolenia (Szkoleń) na określony przedział czasowy, wyrażony w dniach/miesiącach. Ilość dni określona jest każdorazowo w ofercie Szkolenia oraz w jego opisie.
- Za udział w Szkoleniu Usługobiorca otrzymuje fakturę wystawioną przez Usługodawcę w oparciu o dane Usługobiorcy, podane w procesie rejestracji.
- Aby uzyskać dostęp do zakupionego przez siebie Szkolenia lub innych płatnych zasobów Platformy, Usługobiorca loguje się do Platformy za pomocą ustalonych przez siebie nazwy użytkownika i hasła.
- Usługobiorca przyjmuje do wiadomości i zobowiązuje się do stosowania zakazu udostępniania swojego Konta w Platformie osobom trzecim. Usługodawca nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za szkody powstałe po stronie Usługobiorcy na skutek udostępnienia przez niego swojego Konta w Platformie osobom trzecim.
- Uczestnik przyjmuje do wiadomości i zobowiązuje się do stosowania zakazu wszelkiej nieautoryzowanej modyfikacji treści szkoleń i innych zasobów Platformy, co do których przysługują Usługodawcy prawa autorskie.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo zawieszenia konta Usługobiorcy oraz cofnięcia przyznanej mu nazwy użytkownika i hasła w sytuacji, gdy Usługobiorca podejmuje działania, zagrażające sprawnemu funkcjonowaniu Platformy, w tym w szczególności usiłuje przerabiać lub usuwać zasoby Platformy bez zgody Usługodawcy.
- W przypadku, o którym mowa w § 6 ust. 13 niniejszego Regulaminu opłaty poniesione przez Usługobiorcę nie są zwracane.
- Usługobiorca ma prawo w każdej chwili zrezygnować z korzystania z zasobów Platformy poprzez usunięcie utworzonego przez siebie konta w Platformie. W przypadku usunięcia konta przez Usługobiorcę, opłata za udział w szkoleniu nie podlega zwrotowi.
§ 7
Opłaty
- Cena, podana przy opisie danego Szkolenia lub w opisie danego zasobu jest wiążąca. Usługodawca zastrzega sobie prawo do zmiany cen, przy czym w odniesieniu do poszczególnego Usługobiorcy, zmiana ceny nie może zostać dokonana po zakupie przez niego szkolenia.
- Faktura VAT lub Faktura pro forma zostanie wysłana maksymalnie do 48h od momentu złożenia zamówienia.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo ustalania dla poszczególnych Usługobiorców cen innych, niż wskazane przy danych szkoleniach / zasobach, w tym w szczególności udzielania rabatów, zniżek, promocji czy sprzedaży na raty.
- Usługobiorca wyraża zgodę na przesyłanie faktur, duplikatów faktur oraz faktur korygujących drogą elektroniczną, na adres e-mail podany przez Usługobiorcę przy rejestracji lub w formie papierowej.
§ 8
Tryb postępowania reklamacyjnego
- Usługobiorcy są uprawnieni do wnoszenia reklamacji w związku z korzystaniem z Usług oferowanych w ramach funkcjonalności Platformy.
- Reklamacje należy składać pisemnie, listem poleconym na adres siedziby Usługodawcy lub na adres e-mail Usługodawcy: biuro@gebauergroup.pl
- Usługodawca rozpatruje reklamacje w terminie 14 dni od dnia ich otrzymania. O rezultacie rozpatrzenia reklamacji Usługodawca niezwłocznie zawiadomi składającego reklamację pisemnie lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail podany w reklamacji.
- Usługobiorca będący Konsumentem, ma możliwość skorzystania z pozasądowego sposobu dochodzenia roszczeń w sporach dotyczących zobowiązań umownych wynikających z internetowych umów sprzedaży lub umów o świadczenie usług, korzystając z unijnej platformy internetowej ODR, dostępnej pod adresem: http://ec.europa.eu/consumers/odr.
§ 9
Ochrona praw autorskich
- Wszelkie Prawa do Platformy przysługują tylko i wyłącznie Usługodawcy.
- Wszelkie zasoby, udostępnione w ramach funkcjonowania Platformy, objęte są prawem autorskim w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku – o prawie autorskim i prawach pokrewnych, a prawa autorskie do wszelkich zasobów w ramach Platformy należą do Usługodawcy. Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów i zasobów, wymaga każdorazowo pisemnej zgody Usługodawcy.
- Materiały, informacje i zasoby, zawarte w poszczególnych szkoleniach i innych zasobach Platformy, w tym w szczególności opracowania tekstowe, pliki graficzne, pliki PDF, wzory pism, kalkulatory, szablony, nagrania audio i video, mogą być wykorzystywane wyłącznie przez Usługobiorcę zgodnie z zasadami określonymi w niniejszym Regulaminie i nie mogą być wykorzystywane w jakichkolwiek celach komercyjnych. Uczestnik nie jest uprawniony do ich kopiowania i wykorzystywania bez pisemnej zgody Usługodawcy. Usługobiorca może korzystać z zasobów Platformy wyłącznie na użytek własny, w tym na potrzeby prowadzonej działalności zawodowej (nie będącej działalnością konkurencyjną względem działalności prowadzonej przez Usługodawcę), bez prawa do rozpowszechniania tych materiałów i zasobów na rzecz osób trzecich.
- Opracowywanie, kopiowanie, rozpowszechnianie, przekazywanie, wyświetlanie, przesyłanie, przedrukowywanie, łączenie z innymi materiałami, zasobów i treści Platformy, do których prawa autorskie majątkowe należą do Usługodawcy w sposób niezgodny z niniejszym Regulaminem jest zabronione.
§ 10
Odpowiedzialność
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za informacje, opinie, komentarze rozpowszechniane przez Usługobiorców na stronach Platformy oraz za szkody wynikłe ze zdarzeń pozostających poza kontrolą Usługodawcy i bez jego winy, w szczególności naruszenie przez Usługobiorców praw osób trzecich jak i przepisów powszechnie obowiązujących.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za skutki wynikłe z ujawnienia przez Usługobiorcę osobom trzecim hasła oraz nazwy użytkownika, niezależnie od przyczyny takiego ujawnienia.
- Usługodawca nie odpowiada za szkody spowodowane wadliwym działaniem systemu transmisji, w tym awariami sprzętu, opóźnieniami i zakłóceniami przesyłu informacji za pośrednictwem Platformy.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za potencjalne zagrożenia dla Usługobiorców Platformy polegające na możliwości wprowadzenia do systemu teleinformatycznego Usługobiorców szkodliwego oprogramowania oraz możliwości pozyskania i modyfikacji ich danych przez osoby nieuprawnione.
- Usługodawca oświadcza, że udostępniane na Platformie szkolenia przygotowywane są z zachowaniem należytej staranności, niemniej Usługodawca nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za rezultaty Szkolenia, w tym jego przydatność dla Usługobiorcy.
§ 11
Postanowienia końcowe
- Umowy o świadczenie Usług Elektronicznych, zawierane za pośrednictwem Strony podlegają prawu polskiemu.
- Wszelkie spory dotyczące Usług Elektronicznych poddane będą jurysdykcji sądów polskich.